Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej?

cie podjąć się tego zadania na własną rękę, to jednak nie jest to zalecane, ponieważ instalacja solarna, jak każda inna instalacja powinna być montowana pod okiem specjalisty z branży. Co więcej, odnawialne źródła energii dopiero

Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej? tanie ogniwa fotowoltaiczne

Zalety korzystania z firm zajmujących się instalacjami solarnymi

Montaż instalacji słonecznych najczęściej przeprowadzają uprawnione do tego podmioty. Chociaż można oczywiście podjąć się tego zadania na własną rękę, to jednak nie jest to zalecane, ponieważ instalacja solarna, jak każda inna instalacja powinna być montowana pod okiem specjalisty z branży. Co więcej, odnawialne źródła energii dopiero od kilku lat rozpowszechniły się na tyle, że zaczęły pojawiać się w gospodarstwach domowych i działanie na własną rękę w tym zakresie jest wręcz niebezpieczne. Najczęściej firma zapewnia nie tylko montaż instalacji, ale także serwis i przeglądy, które podlegają gwarancji. Niewątpliwie jest to duży atut takiego rozwiązania. Warto wybrać usługi takiej firmy, gdyż dzięki temu mamy pewność, że przez wiele lat nasza inwestycja będzie przynosiła nam tylko dochód.


Historia centralnego ogrzewania słonecznego

Szwecja odegrała ważną rolę w rozwoju na dużą skalę ogrzewania słonecznego. Według danych (Dalenbäck, J. O., 1993), pierwsze kroki zostały wykonane na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie Międzynarodowej agencji energii (Dalenbäck, J. O., 1990). Należy pamiętać, że zakłady te posiadają magazyny do przechowywania ciepła na duża skalę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie_s%C5%82oneczne


Definicja mikroklimatu

Mikroklimat, zespół czynników meteorologicznych bezpośrednio określających bytowe warunki organizmu lub grupy organizmów, zależy bezpośrednio od różnych przedmiotów terenowych, naturalnych lub sztucznych. Organizmy żyjące w dnie lasu żyją w innym mikroklimacie niż te, które żyją w warstwie koron drzewnych, jaskinia stwarza szczególny mikroklimat organizmom jaskiniowym, podobnie człowiek może stworzyć roślinom mikroklimat, uprawiając je w szklarniach lub cieplarniach.

Mikroklimat w znaczeniu encyklopedycznym jest to klimat charakterystyczny dla małej części środowiska, której odrębność jest wynikiem specyfiki układu czynników ją tworzących, np. wysokością i wahaniami temperatury, wilgotności, prędkością ruchu powietrza itp. Określonym mikroklimatem może się charakteryzować zarówno obszar geograficzny (np. miejscowość, kotlina, czy wąwóz), jak i twór sztuczny zbudowany przez człowieka (wnętrze samochodu, mieszkanie, hala produkcyjna)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroklimat



© 2019 http://nowak-agroturystyka.wielun.pl/