O biznesie z Chinami

to jedna z trzech giełd w Chinach, obok parkietów w Shenzhen i Hongkongu. Założona została 26 listopada 1990, a swoją działalność rozpoczęła 19 grudnia tego samego roku. Giełda należy do stowarzyszenia AOSEF (Asian and Ocea

O biznesie z Chinami Transport towarów to ważna gałąź przemysłu, ale to coraz popularniejszy typ usług, dlaczego? Zapraszam do lektury.

Papiery Wartościowe - Chiny

Szanghajska Giełda Papierów Wartościowych ? to jedna z trzech giełd w Chinach, obok parkietów w Shenzhen i Hongkongu.

Założona została 26 listopada 1990, a swoją działalność rozpoczęła 19 grudnia tego samego roku.

Giełda należy do stowarzyszenia AOSEF (Asian and Oceanian Stock Exchanges Federation).

Największą giełdą papierów wartościowych na świecie pod względem kapitalizacji jest giełda w Nowym Jorku - New York Stock Exchange (NYSE), której kapitalizacja w styczniu 2015 roku wynosiła 19.2 bilionów dolarów amerykańskich. Pośród 10 największych giełd, 2 znajdują się w Chińskiej Republice Ludowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szanghajska_Giełda_Papierów_Wartościowych


Półprodukty

Produkty sprowadzane z Chin to często półprodukty lub części, których produkcja w Europie jest droższa. Rzadko sprowadza się całe machiny, czy całe przedmioty. Taniej jest importować części z których poskładamy dany przedmiot i później go sprzedamy.

Wyjątek mogą stanowić ciuchy, gdzie na wchodzie produkuje się ich najwięcej i są stosunkowo tanie, nawet wielkie firmy takie jak Adidas, czy Nike maja swoje zakłady na wchodzie. Co tylko pokazuje jak bardzo opłacalne może być wkroczenie we wschodni świat biznesu.


Chiński

Standardowy język chiński, nazywany przez zwolenników istnienia wielu języków chińskich standardowym językiem mandaryńskim, to oficjalny język ChRL, opracowany w latach 50. i nauczany w chińskich szkołach od 1956 roku. Według danych spisu powszechnego z 2000 roku, w języku tym mówi w Chinach ponad 840 mln osób2. Liczbę cudzoziemców władających tym językiem lub uczących się go władze chińskie szacują na 30 mln osób.

Wywodzi się on z tzw. języków mandaryńskich, używanych na północy Chin. Jest językiem urzędowym w trzech państwach: ChRL, Tajwanie i Singapurze. Dzięki edukacji prowadzonej w tym języku jest on zrozumiały dla większości użytkowników języków chińskich i nazywany w Chinach kontynentalnych putonghua = "mowa powszechna", a na Tajwanie guoyu = "język państwowy".

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Język_chiński



© 2019 http://nowak-agroturystyka.wielun.pl/